Bilişimin nabzı Konya’da attı

BTvizyon Toplantıları’nın Konya ayağı düzenlenirken, Girne için de geri sayım başladı. BTvizyon Toplantıları’nın Konya etabı 19 Kasım tarihinde Konya Dedeman Otel’de gerçekleştirildi. Anadolu’nun bilişime olan katkısını artırmaya yönelik gerçekleştirilen etkinlikte, şirketler sundukları çözümleri ve hizmetleri katılımcılarla paylaşma imkanı yakaladılar. Autodesk, Oracle, GData, Nakivo, Penta, Pikare, Quadro ve Unify’ın sponsor oldukları etkinliğin basın sponsoru ise BThaber oldu.
Konya Bilişim Derneği Başkanı Ahmet Öztürk’ün ardından söz alan GDATA Türkiye Kanal Yöneticisi Asım Önder Kabataş, “The Man in the Middle” adlı sunumunda siber saldırılardan ve değişen saldırı metotlarından söz etti. 2000 yılından itibaren üretilen virüs sayısında inanılmaz bir artış olduğunu ifade eden Kabataş, kullanıcıların özellikle reklam ve mobil yollarla gelebilecek saldırılara karşı uyardı.
GDATA Türkiye Kanal Yöneticisi Asım Önder Kabataş’ın ardından söz alan Oracle Bulut Teknoloji Danışmanı Başar Küçük, bulut teknolojilerinden ve Oracle’ın sunduğu bulut hizmetlerinden söz etti. Küçük, Oracle’ın dünya genelinde 62 milyon kullanıcının verilerini sakladığı 18 veri merkezi olduğundan söz etti. Bu veri merkezleri üzerinde günde 23 milyar işlem görüldüğünü ifade eden Küçük, bu merkezlerde sakladıkları verilerin güvenliğinin son derece sağlam olduğunun altını çizdi.
Konuşmasının devamında kullanıcıların tercih edebilecekleri bulut alternatiflerinden söz eden Başar Küçük, Oracle olarak sundukları bulut hizmetlerinin sahip oldukları sertifikalar ve sunduğu yüksek güvenilirlikle bulut çözümleri konusunda şirketler ve kurumlar için iyi birer alternatif olabileceğini dile getirdi.
‘Giyilebilir Teknolojilerde Özgürlük’ temalı sunumuyla katılımcıları giyilebilir teknolojiler konusunda bilgilendiren Quadro Türkiye Genel Müdürü Serkan Gezici, konuyu iki temel başlıkla değerlendirdi. Giyilebilir teknolojilerin saat, bileklik, küpe gibi aksesuarların yanı sıra giysi olarak da sınıflandırılabileceğini dile getiren Gezici,  Quadro olarak geliştirdikleri giyilebilir cihazları katılımcılara tanıtarak, onları giyilebilir teknolojiler hakkında aydınlattı.
Quadro Türkiye Genel Müdürü Serkan Gezici’nin ardından söz alan ZyXEL Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Faruk Erünsal, yaptığı sunumda teknoloji ve internet dünyasındaki son eğilimlerden söz etti. İnternet ve teknoloji dünyasındaki yeni eğilimlerle, ZyXel’in geliştirdiği teknolojilerin arasında nasıl bir etkileşim gerçekleştirdiklerini ifade eden Erünsal, yeni nesil teknolojik gelişimlerin eskiye nazaran birbiriyle çok daha fazla bağlantılı olduğunu dile getirdi.
İletişim arasından ardından ‘Üretimin Geleceğinde Autodesk’ adlı sunumunu gerçekleştiren Penta Makine Mühendisi Satış Destek Yöneticisi Çetin Yıldırım, videolarla desteklediği sunumunda Autodesk’in geliştirdiği yazılımlarla üretim konusunda çok daha özgün tasarımlar geliştirilebildiğinden söz etti.
Etkinliğin devamında söz alan Oracle Teknoloji Satış Yöneticisi Murat Çankaya, Pankobirlik ile gerçekleştirdikleri projeden bahsetti. Pankobirlik’e sundukları uçtan uca çözüm ile şirketin iş süreçlerine önemli ölçüde katkıda bulunduklarını dile getiren Çankaya, sistemlerini ideal bir mimari üzerine oturtmayı başardıklarını söyledi. Aynı sunumda söz alan Pankobirlik Bilgi İşlem Müdürü Onur Düzerdik, bilgi işlem sisteminin tamamen yenilenmesi konusunda Oracle ile yaptıkları çalışmadan söz etti. Sahip oldukları sistemin uzun yıllar sorunsuz şekilde çalışmasına karşın, yaşanan teknolojik gelişmeler ile birlikte iş dünyasına uyum sağlamakta zorlandıklarını ifade eden Düzerdik, Oracle’ın kendilerine sağladıkları uçtan uca çözümle birlikte sistemlerinin modern, akıcı ve sorunsuz şekilde çalıştığının altını çizdi.
DVA Kanal Satış Yöneticisi Değer Hatipoğlu, ‘İşinizi Kolaylaştıracak Çözümler’ adlı sunumunda, katılımcıları yeni iletişim araçlarının şirketlere ve kurumlara sağladığı avantajlardan, pazar ihtiyaçları doğrusunda değişen ihtiyaçlardan ve DVA’nın bu alanda sunduğu hizmetlerden söz etti.
Etkinliğin kapanış konuşmasında ‘Gelecekte E-ticaret’ temalı bir sunum gerçekleştiren Pikare Yazılım Geliştirme Yöneticisi Kerem Çetin, katılımcıları E-ticaret ve E-ticaretin sundukları konusunda bilgilendirirken, olası güvenlik tehditleri konusunda uyardı.

Veri merkezlerinin merkezi Konya olacak
Bilişim Zirvesi tarafından organize edilen BTvizyon Toplantıları’nın Konya’da gerçekleştirilen ve Konya Bilişim Derneği (KOBİD) tarafından desteklenen etkinliğin açılış konuşmasını Konya Bilişim Derneği Başkanı Ahmet Öztürk yaptı. Konuşmasına “Bilişimin nabzı Konya’da atacak” sözleriyle başlayan KOBİD Başkanı Ahmet Öztürk, Konya’da bilişimin yaygınlaşması ve bu konudaki vizyonun gelişmesi için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını ifade etti. 1998 yılından bu yana birçok zorlukla mücadele ettiklerini söyleyen Öztürk, özellikle son dönemde aldıkları desteklerle birlikte amaçlarına giden yolda ilerlediklerini vurguladı. Öztürk sözlerine şöyle devam etti:
“2010 yılında derneğimizde başlayan yeni dönemle başlayan yönetimimizin Mevlana Kalkınma Ajansı’na sunduğumuz ‘Konya Bilişim’le Kalkınıyor’ toplumsal bilinç artırma projesi, teknik ve mali yönden yeterli görülmüş ve değerlendiriciler tarafından örnek proje olarak adlandırılmıştır. Derneğimiz için yol haritası olan proje, yeterli ilgiye sahip olamadığı gerekçesiyle destek alamamıştır. Buradan aldığımız enerji ile her Mayıs ayında düzenlenen ‘Bilişim Haftaları’ ile toplumsal bilincin artırılması hedeflenmiştir. Önümüzdeki dönemde de gerek Konya’daki gerekse de ülke çapındaki bilinç bilincinin artması için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz.”
Konya’nın geleceğini oluşturan Konya Veri Merkezleri Organize Serbest Bölgesi Projesi konusunda dernek olarak önemli çabaları da olduğunu söyleyen Öztürk, 2019 yılında tamamlanacak tesisle birlikte Konya Silikon Vadisi için önemli bir adım atılacağının altını çizdi.

Haberin linki için tıklayın.

Unify ile iletişimde yeni bir sayfa açılıyor

 

Siemens Kurumsal İletişim çözümlerinin isim değiştirmesinin ardından yeniden yapılanan şirket, Türkiye’deki KOBİ’lere ulaşmayı ve Unify markasını hafızalara taşımayı hedefliyor.

Siemens Enterprise Communications, Ekim 2013’te adını Unify olarak değiştirme kararı aldı. İletişim alanındaki dünyanın en önemli eğilimleri arasında yer alan tümleşik iletişim çözümlerine daha fazla yönelmesi beklenen şirket, kendi cihazını getir (BYOD) kavramına uyan ve masa başında tıkılıp kalmak istemeyen çalışanların sesine kulak verdi. Kısa süre önce donanımdan çok yazılım ve hizmet alanına yönelme planı yapan Unify, küresel olarak konsolidasyona yöneldi.
Kanal yapısını da güçlendirmek için çalışmalarını sürdüren, yeni bir stratejiyle yola devam etmek isteyen Unify, dünyadaki son gelişmelere göre yeniden yapılanıyor. Yapılan araştırmalara göre, birçok kurum 2014 yılında görüntülü konuşmayı kurumsal iletişim çözümleri arasına almak isterken, bulut bilişim gibi teknolojilerin de kullanımı hızla artıyor. Şirket de bu eğilimlere uygun çözümler üreterek kurumlara ulaşmaya çalışıyor.
Merit Grup bünyesindeki DVA Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri, Unify markasının Türkiye dağıtıcısı olarak faaliyet gösteriyor. DVA Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Gözütok, Unify markasıyla yaşanan değişimin Türkiye yansımalarını ve yeni yapıda sunulan hizmetlerle ilgili bilgiler veriyor. Öncelikle DVA hakkında bilgiler veren Gözütok, Unify dışında otel, hastane gibi iş birimlerine zayıf akım projeleri üreten bir bütünleştirici olduklarını aktardı ve projelerin konu başlıklarını şu şekilde sıraladı:
• IPTV projeleri,
• Sayısal bilgilendirme ekranları,
• Otel ile hastane bilgilendirme sistemleri.

Outlook ile birlikte çalışabiliyor
Son 2 yıldır Unify’ın Türkiye’deki dağıtıcılığını üstlenen DVA, tüm iletişim çözümlerini Türkiye piyasasına sürüyor. İlgili detayları DVA Kanal Satış Müdürü Değer Hatipoğlu veriyor:
“Unify ürünleri arasında daha fazla KOBİ’lere yönelik olanları tercih ediyoruz. Bu piyasada daha yüksek cirolar elde edebileceğimizi düşünüyoruz. Bayi kanalımız uzun süredir Unify ürünlerini sattıkları için oldukça aşinalar. Onların bu yetkinliklerinin yanı sıra kendilerinin geliştirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”
Hatipoğlu’nun verdiği bilgilere göre, Unify’ın tümleşik iletişim çözümleri, kurumların herhangi bir BT elemanına ihtiyaç duymadan, tek bir merkezden yönetilmesini sağlıyor. Böylece kullanıcılar istedikleri değişiklikleri arayüz üzerinden yapabilirken, çalışanlar arası iletişim artırılabiliyor. Uygulama, Outlook ile bütünleşebilmesinin yanı sıra ayrıca bir yazılım olarak masaüstünde kullanıcıların karşısına da çıkabiliyor.
Yurtdışında olduğu gibi ülkemizde de tümleşik iletişim çözümlerinin en önemli sorunlarının başında fiyatlar geliyor. Tümleşik iletişim ile son teknoloji ürünleri bulut üzerinden KOBİ’lere ulaştırmayı hedeflediklerini ifade eden Gökhan Gözütok, “Artık KOBİ’lerde de hareketli çalışabilme önemli hale geldi. Tümleşik iletişim sayesinde büyük kurumlara hitap eden birçok uygulamanın nimetlerinden KOBİ’lerin de yararlanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. Çözümlerin yerel kullanıcılara ulaştırılması için Unify’ın Ankara’daki Ar-Ge merkezinden de faydalanıldığı bilgisini veren Gözütok, Türkiye’nin her noktasına hizmet verebildiklerini de sözlerine ekledi.

Tek numara hizmeti

İş insanları, masa üzerindeki telefonlarını kullanmaktan vazgeçemiyor. Oysa birçoğu gün içerisinde o telefonlara cevap veremiyor. Tümleşik iletişim çözümleri, bu sorunun da önüne geçerek tek numara hizmeti verebiliyor. Böylece tek numara arandığında kullanıcının cep telefonu ya da bir başka telefon da aynı anda çalabiliyor. Bununla birlikte kurumsal süreklilik de bu şekilde sağlanabiliyor.

Haberin linki için tıklaynız.

Siemens kanal ağını genişletiyor

 

Uçtan uca kurumsal çözüm tedarikçilerinden Siemens Enterprise Communications, Türkiye’deki mevcut  pazarlama kanal ağının genişlemesine ve güçlenmesine yönelik olarak attığı adımları sağlamlaştırıyor.

Türkiye ofisini açarak müşterilerine ve çözüm ortaklarına daha yakın olmak isteyen Siemens Enterprise Communications mevcut kanal ağı yapısına DVA Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri’ni de ekleyerek yeni bir işbirliğine imza attı.

EMEA APAC Bölge Başkanı Wolfram Fischer ve Türkiye Genel Müdürü Ahmet Gül’ün geçen sene açıkladıkları strateji çerçevesinde Siemens Enterprise Communications, Türkiye’nin ekonomik büyümesi ve artan piyasa ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla mevcut yatırımlarını artırdı. Bu stratejinin bir parçası olarak DVA Telekom ve Bilgi Teknolojileri’nin yeni dağıtım kanalı olarak yapılanacak.

Sistem bütünleştiricisi olarak özellikle otel ve hastane sektöründe katma değerli çözümler sağlayan DVA, Siemens Enterprise Communications´ın ufak ve orta ölçekli iletişim çözümlerini dağıtıcı olarak yeni bayi ve kanallara tanıtmak için gerekli hazırlıkları Mayıs ayı içinde tamamlamasını hedefliyor.

DVA’nın Siemens Enterprise Communications´ın ufak ve orta ölçekli iletişim çözümlerini çok daha geniş bir alana, katma değerli hizmet ve yazılımlarla beraber ulaştırmasını sağlayacağını söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Gözütok sözlerine şöyle devam etti:

“Siemens Enterprise Communications´ın ufak ve orta ölçekli iletişim çözümlerini de portföyümüze katarak haberleşme sektöründe geniş bir marka yelpazemiz ve fark yaratacak bir çözüm portföyümüz olacak. İş ortaklarımızın desteği, referanslarımızın güveniyle çok kısa zamanda pazar payımızı büyültmeyi hedefliyoruz. Kanal yapımızı güçlendirerek ve destekleyerek, bilgi birikimimizi ve finansman gücümüzü kullanarak koyduğumuz hedeflere çok kısa zamanda ulaşağımıza inanıyorum.”

 

KOBİ’lerden işletmelere çözümler sunuyoruz

“Sistemlerimiz üzerinde IOS ve Android tabanlı cihazlar ile bağlantı sağlanabilir ve çalışanlar kendi cihazlarını sistemlerimiz ile tam uyumlu kullanabilir. Dizinlere, sık kullanılanlara, sesli mesajlara ve arama kaydına erişim kolaylıkla sağlanabilir. OpenScape Business, en son teknoloji olanaklarına ulaşmanızı sağlayan üç yıllık Yazılım Güncelleme Garantisi ile yatırımın koruması ve güvenilirliği sağlamaktadır. Tüm iş süreçleriniz daha düzgün şekilde yönetilebilir”

DVA Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. Merit Grup Şirketlerinden biri olup, Unify (Siemens) markasının Türkiye Distribütörüdür. Telefon santralleri ve UC (tümleşik iletişim) çözümlerinde tüm Türkiye’ye yayılmış bayilerimiz üzerinden Unify çözümlerini sunuyoruz. Telefon, bütünleşik mesajlaşma, telepresence ve kurumsal mobilite çözümlerimiz ile küçük ve orta ölçekli işletmelerden, kurumsal firmalara kadar birçok alanda müşteri ihtiyacına uygun çözümlerimiz bulunuyor. Günümüzde küçük ve orta ölçekli işletmelerde ekiplerin çalışma modelleri artık daha sanal ve çalışanlar da daha mobil hale geldiklerinden; ekiplerin iş arkadaşlarıyla, müşterileriyle ve iş ortakları ile sürekli iletişim halinde olmaları önemli unsurlardan biri haline gelmiş durumdadır. OpenScape Business, özellikle günümüzün dinamik küçük ve orta ölçekli işletmelerinin farklı iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Ve ister geleneksel ister tam donanımlı tümleşik iletişim platformu olarak kullanılsın, maliyet tasarruflu, kullanımı kolay ve tek bir platform olarak sunulur. Temel Tümleşik İletişim özellikleri ile önceden yapılandırılmış şekilde tasarlanan OpenScape Business, kurulumu kolay, ölçeklenebilir ve IP tabanlı Tümleşik İletişim’i kullanıcılara en kolay yol ile sunar. Kapsamlı ve her şey dahil Tümleşik iletişim çözümümüz sayesinde, ofis çalışanları birbirlerinin durum bilgilerinden haberdar olabilir, sürükle bırak konferans sayesinde, kolay bir şekilde konferans başlatıp yönetebilir, şirket içi dahili mesajlaşma sistemi kullanılabilir ve çağrı merkezi uygulamasından yararlanabilirler. Ayrıca mobilite özelliği sayesinde kullanıcılarının bulundukları yerden bağımsız online akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla OpenScape Business özelliklerine ulaşabilirler. Çalışanlar artık işlerini bu cihazlar üzerinden de yapmak, iş ilişkilerini bu cihazlar üzerinden yönetmek bu nedenlerle iş uygulamalarına bu cihazlar üzerinden de erişmek istiyorlar. Çalışanlarınızın sizden tek talebi kendilerine ait bu cihazlarla şirket kurumsal iletişim ağına ve yetkileri dahilinde olan şirket bilgilerine kablosuz bir bağlantı ile erişmek. Sistemlerimiz üzerinde IOS ve Android tabanlı cihazlar ile bağlantı sağlanabilir ve çalışanlar kendi cihazlarını sistemlerimiz ile tam uyumlu kullanabilir. Dizinlere, sık kullanılanlara, sesli mesajlara ve arama kaydına erişim kolaylıkla sağlanabilir. OpenScape Business,  en son teknoloji olanaklarına ulaşmanızı sağlayan 3 yıllık Yazılım Güncelleme Garantisi ile yatırımın koruması ve güvenilirliği sağlamaktadır. Tüm iş süreçleriniz daha düzgün şekilde yönetilebilir. Her geçen gün daha fazla şirket, çeşitli nedenlerden dolayı bulut sistemlerine geçmeye başladı. Tümleşik iletişim ile çalışanlar, müşterilerle veya kendi aralarında verimli şekilde iletişim kurabilir ve rakiplerinin bir adım önüne geçebilir. Tümleşik iletişim sistemlerinin yetenekleri geliştikçe iş hayatında daha fazla kullanılmaya başladı. Bu nedenle tümleşik iletişim sistemlerinin bulut bilişim ile entegre çalışabilmesi çok önemli. Erişilebilirlik, daha da artacak ve buna uygun çözümlerin daha hızlı gelişeceğini söyleyebiliriz. Akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlara yönelik uygulamalar artacak ve kullanıcılar bulundukları ortamdan çalışmalarına devam edebilecek ve verimliliklerini artırabileceklerdir. Sosyal medyanın da kurumsal ürünlerle beraber entegrasyonunun sağlanması hem firmaların bilinirliğini hem de çalışanların sosyal hayatın içinde kalmasını sağlayacaktır. Çalışanlar artık eskiye oranla çok daha fazla hareket halinde. Akıllı telefonlar ve tabletlerin çalışma hayatında daha çok yer almasıyla birlikte, iletişim farklı kanallar kullanılarak yapılmaya başlandı. Firmalar, iletişim yeteneklerini günümüz teknolojilerinin sağladığı tüm imkanlarla kullanabilmelerini sağlayan çözümleri kullanabilmeliler. Sesli ve görüntülü görüşme, sohbet ve uzaktan ekran paylaşımlarını, bulut tabanlı çalışabilen sistemler üzerinden tercih etmeliler.

Haberin linki için tıklayınız.

Siemens Enterprise Communications, Türkiye’deki

Kanal Yapısını Güçlendiriyor.

Siemens Enterprise Communications, Türkiye’deki mevcut  pazarlama kanal ağının genişlemesine ve güçlenmesine yönelik olarak başlattığı adımları sağlamlaştırmaya devam ediyor. Türkiye ofisini açarak müşterilerine ve çözüm ortaklarına daha yakın olmak isteyen Siemens Enterprise Communications mevcut kanal ağı yapısına DVA (www.dva.com.tr) Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojilerini de ekleyerek yeni bir işbirlikteliğine daha imza attı.

EMEA APAC Bölge Başkanı Wolfram Fischer ve Türkiye Genel Müdürü Ahmet Gül’ün  geçen sene açıkladıkları strateji çerçevesinde Siemens Enterprise Communications, Türkiye’nin ekonomik büyümesi ve artan piyasa ihtiyaçlarına daha yakından yanıt verebilmek için mevcut yatırımlarını arttırarak devam ediyor.

Bu stratejinin bir parçası olarak DVA Telekom ve Bilgi Teknolojileri’nin (www.dva.com.tr) yeni dağıtım kanalı olarak yapılanmaya başlamasının sektöre bir heyacan ve dinamizm getirmesi bekleniyor.

Sistem entegratörü olarak özellikle otel ve hastane sektöründe katma değerli çözümler sağlayan DVA, Siemens Enterprise Communications´ın ufak ve orta ölçekli iletişim çözümlerini Distribütör olarak yeni bayi ve kanallara tanıtmak için gerekli hazırlıkları Mayıs ayı içinde tamamlamış olacak.

DVA kurucu ortaklarının bu alandaki 15 yıllık tecrübesi ve bağlantıları DVA’nın Siemens Enterprise Communications´ın ufak ve orta ölçekli iletişim çözümlerini çok daha geniş bir alana, katma değerli hizmet ve yazılımlarla beraber ulaştırmasını sağlayacağını söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Gözütok;

“Siemens Enterprise Communications´ın ufak ve orta ölçekli iletişim çözümlerini de portföyümüze katarak haberleşme sektöründe geniş bir marka yelpazemiz ve fark katacak bir çözüm portföyümüz olacak. İş ortaklarımızın desteği, referanslarımızın güveniyle çok kısa zamanda pazar payımızı büyültmeyi hedefliyoruz. Kanal yapımızı güçlendirerek ve destekleyerek, bilgi birikimimizi ve finansman gücümüzü kullanarak koyduğumuz hedeflere çok kısa zamanda ulaşağımıza inanıyorum.” dedi.

Haberin linki için tıklayınız.

                 Zayıf Akım Sistemleri
 

DVA Telekom, Ramada Plaza Tekstilkent projesi kapsamında farklı ürün ve hizmetler sağlamıştır. IPTV sistemi PMS sistemi ile entegre edilmiş ve modern interaktif bir TV sisteminde olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Samsung’un oteller için özel ürettiği Interaktif tip LED TV’lerle de sistem entegre edilmiştir.

Yangın, CCTV ve kartlı geçiş sistemleri de yine Allianz yazılımı ile birbirine entegre edilmiş ve otel işletme personeline operasyonel kolaylıklar sağlanmıştır.
Belli başlı tüm zayıf akım sistemlerinin firmamız tarafından anahtar teslimi temin edilmiş olması gerek proje yönetimi gerekse sistemlerin birbiri ile olan entegrasyonunda avantajlar sağlamıştır.
Sağlanan tüm sistemler en iyi fiyat performans oranına sahip ve genişlemeye ve ileride gerekli olabilecek altyapı değişikliklerine hazır olacak şekilde seçilmiş ve kurulmuştur.
Teknik ekibimiz sağlanan zayıf akım altyapısına 7 x 24 destek vermekte, müşterimizin ek ihtiyaçları en kısa zamanda karşılanmaktadır.

Kurulan sistemler

 • Tripleplay Interaktif IPTV Sistemi
 • Samsung Hospitality Interaktif LED TV’ler
 • Alcatel-Lucent Telefon Santrali
 • Telematrix Özel Otel Odası Telefonları
 • UTC Aritech Yangın Algılama ve İhbar Sistemi
 • UTC TrueVision CCTV Sistemi
 • UTC Kartlı Geçiş Sistemi
 • Cat6 ve Fiber Optik Yapısal Kablolama Altyapısı
 • Acil Anons Sistemi
 • ABB Aydınlatma Otomasyonu
 • Otopark Bariyer ve Ücretlendirme Sistemi

Haberin linki için tıklayınız


Merit Grup ile her alanda teknoloji

 

Bankacılık, turizm, spor gibi farklı sektörlere 6 farklı şirketiyle 14 yıldır bilgi teknolojileri alanında hizmet sunan Merit Grubun hedefi 2015 yılında sistem bütünleştirici olarak ilk 3’te yer almak.

Merit İletişim Teknolojileri şirketiyle 1998 yılında yolculuğuna başlayan Merit Grup, özellikle 2000 yılından sonra ürün gamını genişleterek bugün geldiği 6 şirketlik konumuna ulaşmış. Ürün gamını o kadar geliştirmiş ki grup şirketlerinden üçüncü en fazla ciroyu yapan şirket MOST (Modern Süt Teknolojileri) şirketi modern sağım sistemlerine sahip teknolojiyle modernleşmiş çiftlikler kuruyor. Yani Merit Grup teknolojiyi her alanda yaygınlaştırıyor.
15 yıllık süreçte 50 katı büyümemizin arkasında paylaşımın yattığını belirten Karataş, “Şirket satın alarak büyümek yerine çalışanlarımızla ortak şirketler kurarak büyüdük. 7-8 kişilik bir kadrodan 150 kişilik bir kadroya ulaştık” dedi.
Merit Grup Yönetim Kurulu Başkanı M. Zafer Karataş, yeni teknoloji ve eğilimleri takip ederek ulaştıkları noktayı şu sözlerle anlattı: “Bilgi teknolojileri sektöründeki gelişmeler doğrultusunda bulut bilişim, mobil teknolojiler gibi yeni eğilimlere çözüm sunabilecek iş ortakları ve ürün gamıyla hizmet veren bir şirket olmak yolunda adımlar attık. Özellikle finans ve bankacılık alanında önemli gelişmeler olacağını öngörerek bu sektörlerde çağrı merkezlerine özel hizmet vermek için 1998 yılında 3-D Bilişim’i kurduk. Bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda yurtiçinde her 10 bankadan 9’una hizmet veriyoruz. 3-D Bilişim ile çağrı merkezlerinde kalite amaçlı ekran kayıtlarını, ses kayıtlarını tutuyor; hazine birimlerinde forex işlemlerini gerçekleştirdikleri platformları sunuyoruz.”
Karataş’ın belirttiğine göre, 2000’lerin başında farklı sektörlerdeki teknolojik eğilimleri gördükçe kadrodaki kişilerin uzmanlık alanına göre şirketleşme yolunu tercih ederek büyümeye devam etmişler. Türkiye’nin ilerleyen yıllarda iş turizmi alanında öne çıkma potansiyelini gördüklerini belirten Karataş, DVA’nın kuruluşu ve hizmetleri ile ilgili şunları belirtti:
“İş turizminde yatırımların artacağını öngördüğümüzden konaklama ve ağırlama sektöründe her türlü altyapı hizmetini vermek üzere DVA’yı kurduk. Otellerin oda telefonları, telefon santralları gibi ses, veri altyapı ürünlerinin temini ve kurulumu alanında DVA ile 2010 yılından beri hizmet veriyoruz.”

“Telconet ile Mersin Akdeniz Oyunları’ndaydık”
Merit Grup bünyesindeki bir başka şirket ise Telconet. Kanal yönetimi altında kurguladığı ve oluşturduğu bayi ağına profesyonel hizmetler, teknik destek, projelendirme gibi hizmetler sunan Telconet ile ise Erzurum Kış Olimpiyatları ve Mersin Akdeniz Oyunları gibi büyük spor projelerinin altyapısını hazırlamış. Karataş 17. Mersin Akdeniz Oyunları ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “17. Mersin Akdeniz Oyunları’nda 56 lokasyonda ses ve veri altyapıları kuruldu; kullanıcılara sunulan tüm bilgisayarlar, mobil iletişim cihazları, kioskların hepsinin kurulumu ve sunumu yapıldı. Genişbant bağlantısı tüm lokasyonlarda eksiksiz çalıştırıldı, skor görüntüleme ve zamanlama dışındaki tüm ses, veri ve ağ altyapısı Telconet tarafından kuruldu.”
“Ana hedefimiz 2015 yılında Merit Grubu Türkiye’nin ilk 3 sistem bütünleştirici arasında yer alması” diyen Karataş, grup içindeki ihtiyaçları veya projelerdeki yazılım eksiklerini gidermek için iki sene önce Merlin Yazılım’ı kurduklarını anlattı: “IP tabanlı çözümler üzerine yazılımlar, müşteriye sunduğumuz çözümlerin uyumunda yönelik ara çözümleri geliştiriyoruz. Merlin Yazılım’ın iki hedefi var: IP santral uygulamaları, IVR sistemleri, ekran duyarlı yönlendirmeler gibi kendi ürün gamımızı oluşturmak; bütünleşme için ara yazılımlar geliştirmek.

Edirne’den Erzurum’a 800’e yakın çiftlik kurduk
Most şirketinin ise oldukça ilginç bir öyküsü var. Hobi aslında emeklilik hayali olarak başlamış. Karataş Most’un ortaya çıkışını şu sözlerle anlattı:
“Ortağımla birlikte Ege’deki küçük çiftlik hayalimiz için araştırma yaparken bu çiftliğin teknolojik olarak da nasıl olması gerektiği yönüne eğildik. Uzun yıllar Hollanda’da çalıştığımdan sağım sistemleri ile ilgili birkaç teknoturdan sonra hayvanların sağımıyla ilgili sistem kurduk. Hobi bir anda şirkete dönüştü ve şu an otomatik sağım sistemleri, sürü yönetim programları, süt soğutma tankları, yem karıştırma ve dağıtma vagonları, gübre sıyırıcı sistemleri ile Türkiye’nin dört bir yanında büyük çiftlikler kuruyoruz. Burhaniye’de ilk kurduğumuz çiftlik 240 hayvan kapasitesine ulaştı. Bursa’da 800 kapasiteli bir çiftlik kurduk. Öğrenme sürecini bu şekilde geliştirdikten sonra müşterilerimize örnek olarak sunabileceğimiz, gezip görebilecekleri çiftlikler elde etmiş olduk. Müşterilerimizin çalışanları çiftliklerimizde uygulamalı olarak modern sağım teknikleriyle tanışmış oldular. Edirne’den Erzurum’a kadar 800’e yakın çiftlik kurduk. Most şu an grubumuzun en iyi üçüncü cirosunu yapan şirketimiz.”

Sayılarla Merit Grup:

1996 yılında kurulan 6 şirketten oluşan Merit Grub’un 5 ofisi ve 35’ten fazla yerel iş ortağı bulunuyor. 3.500’den fazla müşteriye 35’den fazla uluslararası iş ortağıyla hizmet veren Merit Grup, 130’dan fazla çalışana ve 2012 yılı rakamlarına göre 32 milyon dolar gelire sahip.

Haberin linki için tıklayın

reklam

çınar

Deger_Roportaj

Deger_Roportaj_Turizm_2014