HPE ARUBA NETWORK ÇÖZÜMLERİ

Günümüzde ağ sistemleri kullanılması ve konfigürasyonu son derece zor olan karmaşık yapılardan oluşmaktadır.
Bütünleşik Altyapılar alanında 360 derecelik bir teknoloji vizyonuna sahip olan HPE (Hewlett Packard Enterprise) mobil cihazlarla veri merkezlerini ve masaüstü sistemlerini birbirine bağlayan tam kapsamlı ağ çözümleri sunabilmektedir.
HPE Networking olarak Veri Merkezi Konsolidasyonu, Sanallaştırma, Birleşik İletişim ve İşbirliği, Kablosuz Erişim ve BYOD (Bring your own device) temelinde müşterilerine farklı içerikte çözümler sunmaktadır.

hpe_switch
DVA Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. HPE’nin (www.hpe.com) Silver iş ortağı statüsünde hem omurga, hem kablosuz, hem de kenar swichlerde en uygun fiyat performans oranına sahip çözümleri sunmaktayız.

Yapısal kablolama, server ve storage projeleriyle birlikte yapınıza en uygun topoloji ve konfigürasyonu oluşturabilmekteyiz.
Hem HPE hem de Aruba konusunda uzman iş gücümüzle projelerinizde uçtan uca destek verebilmekteyiz.
Uçtan uca bütünleşme gerektiren kurulumlarda ürün pozisyonlamasının doğru yapılması aşağıdaki sebeplerden dolayı oldukça önemlidir:

  • Yönetim ofisinde (otel yönetimi ve otel çalışanları) kullanılan uygulamaların getirdiği data haberleşme yoğunluğu (PMS, CRM, Accounting yazılımları ve otelin IT uygulamaları) müşteri ve çalışanların internet kullanım yoğunluğu
  • İnteraktif IPTV uygulamaları
  • IP telefon uygulamaları
  • IP üzerinden çalışan diğer uygulamalar (ses sistemleri, IP kamera gibi)

hp_urun

DVA, şimdiye kadar bitirdiği projelerle ve portföyündeki IP santral, IPTV, IP Telefon, IP CCTV ve zayıf akım çözümleriyle sağladığı entegrasyonla aşağıdaki sektörlerde ciddi bir bilgi birikimine sahip olmuştur:

  • Otel
  • Hastane
  • Alış veriş merkezi ve büyük yapılar

Kablosuz Ağ Çözümleri

HPE’nin Aruba’yı bünyesine katmasıyla beraber kablolu ve kablosuz çözüm alanında Dünya’nın en iyi çözüm ailesine kavuşmuş bulunmaktayız.

aruba_ap

Aruba 802.11ac kablosuz ağ çözümleri benzersiz Wi-Fi performansı sunmaktadır.
Hem HPE hem de Aruba konusunda uzman iş gücümüzle projelerinizde uçtan uca destek verebilmekteyiz.

aruba_interface

 

Router Çözümleri

Router Çözümleri

Router yönlendirici demektir. Bir ağ aktif donanımı olarak da router yönlendirme işlemi yapar. Ağdaki bilgisayarların yönlerini bulmalarına kılavuzluk eder.
Router bir ağ ortamındaki donanımların yönlendirilmesini sağlar. Eğer ağınızda ayarlanmış bir yönlendiriciniz yoksa swich yada hub gibi bir ağ ekipmanına sahip olsanız bile Subnet 1′deki bir ağdan Sunet 2′deki bir ağa erişmeniz mümkün değildir.
Örneğin router büyük bir şirket ağında kullanılıyorsa iki farklı lokasyondaki şirket bilgisayarlarının birbirlerini görmesini sağlayabilir (farklı şehirlerdeki şirket bilgisayarları router üzerinden birbirleriyle haberleşebilir, tek bir merkezdeki programı online olarak bütün şubelerin kullanımı da bu şekilde olmaktadır).
aruba_networks_5406

Peki aklınıza şöyle bir soru gelebilir! Bilgisayarlar internet üzerinde farklı bir IP ye sahip bir web sunucusuna nasıl ulaşıyor? Çevirmeli bağlantıyla bir servis sağlayıcıya bağlandığınızda servis sağlayıcının router ları üzerinden internette yolunuzu buluyorsunuz. Şayet adsl modem kullanıyorsanız adsl modemler aynı zamanda birer router dırlar. Adsl modemler NAT yaparak yerel ağımızdaki bilgisayarların internet çıkışını sağlar.
Aslında internet routerlar ile birbirine bağlanmış dev bir ağdır. Switchler layer2 hublar layer 1 olarak çalışırlar ve lokal ağlarda kullanılırlar. Internet ağındaki profesyonel Router lar layer 3 OSI modelinde çalışırlar kendi bellekleri vardır. Herbirinde bağlı olduğu diğer router ların bilgileri yani route tabloları vardır. Bu bilgiler sayesinde hangi sunucu hangi router in listesinde olduğunu bilirler ve kendilerine gelen bir sorguyu hangi routerdan bulacaklarını anlarlar. Belli aralıklarla haberleşerek bu listeleri otomatik olarak birbirleri arasında güncellerler. Yani mahallelerin muhtarları gibi kendilerine kayıtlı olanların yerleri değişirse bu bilgileri güncelleyip adres soranlara doğru bilgi verirler. İşte bu yüzden web sayfanızın host sunucusunu değiştirdiğinizde ya da yeni bir alan adı aldığınızda bunun herkes tarafından bilinir ve bulunabilir hale gelmesi için bu güncelleme süresinin geçmesi gerekir ve 6 ile 48 saat arasında bir süre sonra bilgiler güncellenir.

Teklif ve bilgi talepleriniz için lütfen satis@dva.com.tr adresine mesaj yollayınız.