HPE SUNUCU VE VERİ DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ

hpe

SUNUCU ÇÖZÜMLERİ

Günümüzde, teknoloji yatırımları hızla artıyor. İş süreçlerinin her gün daha karmaşık bir hal almasıyla birlikte, iş ihtiyaçları ile geleneksel BT ekiplerinin sunabileceği seçenekler arasındaki uçurum derinleşiyor. Kurumlar ellerindeki eski tasarım yönetim araçları ile BT hizmetleri sunmakta ve teknoloji altyapısını yönetmekte zorlanıyor.
BT kadrolarının maliyetlerini azaltarak iş süreçlerinin büyük ölçüde hızlandırmasını sağlayan HPE Sunucu Ve Depolama Çözümleri yüksek güvenilirlik, devamlılık ve performans sağlarken hizmet aksamasına yol açan insan hatalarını da en aza indiriyor.
En çok satan ProLiant DL (optimize raf) sunucuları, iş hedeflerinizi ve işinizin büyümesini destekleyen eksiksiz bir altyapı sağlar. İhtiyaca göre DL100, DL300, DL500 serisi olmak üzere geniş bir portföy sunmaktadır.

Hp-Server

HP ProLiant ML (genişlemeye uyumlu) sunucuları, işlerinizin sorunsuz ve güvenilir olarak yürütülmesini sağlayarak etkinlik elde etmenize ve verimliliği arttırmanıza yardım eder. Proliant ailesinin orta ölçekte kabin dışı ortamlar ve uzak ofisler için tasarlanmış sunucu ailesidir. İhtiyaca göre ML10, ML100, ML300 serisi olmak üzere geniş bir portföy sunmaktadır.

Hp-Server2

HP Blade BL Sunucular Tümleşik yapı özellikleri ile veri merkezleri için yer, enerji, soğutma tasarrufu ve yönetim kolaylığı sağlayan eşsiz mimariye sahip ölçeklenebilir yüksek performanslı sunucu ailesidir.
HP OneView yönetim yazılımı ile HP ProLiant sunucuları, HP Blade System, HP 3PAR StoreServ depolama ve HP ConvergedSystem platformlarını destekleyen birleşik yönetim platformu sunar. Yenilikçi HP OneView mimarisi sunucuları, depolama ve ağlar arasında tek noktadan yönetimi için tasarlanmıştır. HP OneView tek bir ortak yönetim platformu sağlamak üzere, sınıfının en iyisi sunucu ve yazılım teknolojisiyle geliştirilmiştir.
HP OneView, kullanışlı arayüzü ve standart işlemleri basitleştiren otomatik zeka özelliği ile BT yöneticilerinin üretkenliğini artırıp, temel işlemleri hızlandırmaktadır. Örneğin uygulama kurmak, güncellemek, veri taşımak ve sorun gidermek gibi işlemler artık birkaç saat yerine birkaç dakikada tamamlanabiliyor.

server_grafik

Veri Depolama Çözümleri 

Depolama ihtiyacı her gün artmaktadır. Bunların nedenleri;

  • Depolanacak veri miktarının artması
  • Bilgi birikiminin hızlanması
  • Depolamanın sunucu merkezinden çıkıp ağ tabanına geçmesi
  • IP ve optik teknolojileri içerisindeki bant genişliğinin artması ve hızlanması
  • Bilgilerin her an ulaşılabilir durumda olması

olarak sıralanabilir.

Günümüzde veri depolama çözümleri, sunucu merkezli modelden çıkmış ve SAN (Storage Area Network-Depolama Alan Ağı), NAS (Network Attached Storage-Ağa Bağlı Depolama) ve ağ merkezli modellemelere geçiş yapmıştır.

HPE Veri Depolama Çözümleri hızlı kurulabilen, zahmetsizce taşınabilen, ölçeklenebilir ve öngörülemeyen taleplere hızlı yanıt verecek yüksek performanslı yapılar sağlar. HPE 3PAR StoreServ, dünyanın en zorlu bulut servis sağlayıcıları yanı sıra kurumsal ve orta kademe uygulamaları da destekler. Çok kullanıcılı tasarım ve donanım hızlandırmalı ince teknolojiler düşük toplam sahip olma maliyetiyle 6-dokuzlu güvenilirlik ve performans sağlar.
HPE StoreOnce, HPE 3PAR ve StoreVirtual ile HPE en iyi uygulama erişilebilirliği ve izleme özelliği sağlamaktadır. HPE Server müşterileri, aynı zamanda bütün HPE donanım çözümü ile ideal bir uçtan uca deneyimine sahip olabilmektedir

 Hp_storage1
Hp_storage2