HSPIA (Otel HotSpot Yazılımı)

 IAC-BOX NEDIR?

IAC-BOX, şirketlerin download hızı veya zaman sınırlı internet erişimi hizmeti sağlayabilmeleri için geliştirilmiş, yenilikci ve kurumsal bir yazılımdır. İşletmenizin talepleri ve ihtiyacına gore sunduğu çok çeşitli faturalama ve ücretlendirme seçenekleri sayesinde internet erişmi gelirlerinizi maximize edebilirsiniz.

iac_box_login

Kullanım alanları: oteller, alışveriş merkezleri, internet cafeler, café/fast food gibi internet erişmi hizmeti veren küçük işletmeler, konferans/toplantı/fuar merkezleri.

Sistem, sadece router bazlı genişband bir internet erişimine ihtiyaç duyar (xDSL, kablo, vb). Müşteri login ekranında farklı lisan seçeneklerine sahip bu yazılım, problemsiz faturalama, internet hizmeti, tarife düzenleme, pre-paid internet erişim kartlarının düzenlenebilmesi ve mevcut otel PMS (ornegin: Fidelio) sistemine entegre olabilmesi gibi artı özelliklere sahiptir.

Kullanıcıların cep telefonlarını aldığınız anda kullanıcı adı ve şifre SMS olarak kullanıcıya gönderilir.5651 nolu yasaya göre loglama yapmanıza da imkan veren yazılım oteller için özel olarak dizayn edilmiştir.

TAM KONTROL

IAC-BOX ile müşterileriniz için zaman/download hızı bazlı geçici internet-ticket’ler üretebilirsiniz ve sunabilirsiniz. Her bir ticket için kullanıcı adı/password belirleyebilirsiniz, müşterilerinizde belirlenen zaman aralığında bu un/pw kullanarak internete erişiebilirler. Ilk erişimde, müşterinizin un/pw girmesi talep edilir ve doğrulama sonucunda internete erişir. Herhangi bir ticket satın almamışsa bile sizin belirlediginiz kısıtlı internet sayfalarına erişim sağlanabilir (örneğin: Otel web sayfası, Turizm Bilgilendirme Ofisleri gibi). Erişim sadece web için değil, email, VPN bağlantıları, chat odaları gibi alanlarda da istediğiniz şekillerde ayarlanabilir.

KOLAY KULLANIM

IAC-BOX yazılımını kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Kurulduktan sonra Laptop/PC/PDA gibi erişim için kullanılacak cihazlarda ayrıca IP ayarlaması yapılmasını gerektirmez. DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) veya TCP/IP protokolleri işletim sistemleri ile haberleşmek için kullanılır, bu IP setting yönetimi, kullanılan proxy veya DNS ayarlarından bağımsızdır. Kullanıcı tarafında Windows 98, ME, 2000, XP, Linux, Macintosh, ve bunun gibi birçok işletim sistemi desteklenmektedir. Kullanıcıların sistemi kullanmak için herhangi bir client yazılımına ihtiyaçları bulunmamaktadır.

ERİŞİM YÖNTEMLERİ

Sabit Zamanlı Erişim:

Bu erişim yönteminde müşteriler internete admin tarafından belirlenen kısıtlı bir zaman süresince ve download limit dahilinde ulaşabilirler. Tahsis edilen zaman süresi veya download hızına erişildiğinde erişim otomatik olarak kesilir ve müşterinin  tekrar ticket alması gerekir

Esnek Zamanlı Erişim:

Satınalınan toplam erişim zamanı istenilen peryotta kullanılabilir. Her login-logoff arası zaman satın alınan toplam zamandan düşer.

Her iki erişim yöntemi aşağıdaki şekilde özetlenmiştir.

iac_box_inteface

IAC-BOX YAZILIMININ ÖZELLİKLERİ:

  • Müşteri tarafında herhangi bir yazılım kurulması gerekmez
  • Erişim için satışını yapacağınız ticket’lar basit ve hzılı bir biçimde üretilebilir
  • Volume veya zaman bazlı ücretlendirme/kısıtlama yapılabilir
  • Entegre bir firewall modülüne sahiptir
  • Entegre Online update modülüne sahiptir
  • Entegre PMS Konnektörleri hazır gelmektedir (Protel®, Micros-Fidelio®, GASTROdat®, vb.)

Teklif ve bilgi talepleriniz için lütfen satis@dva.com.tr adresine mesaj yollayınız.