UTC Zayıf Akım Çözümleri

UTC Fire & Security EMEA bünyesinde Aritech, NetworX, Lenel, Ziton, Kilsen, EST, TruVision, IFS ve Supra gibi çok önemli markalarında bulunduğu kapsamlı güvenlik çözümlerini sizlere sunmaktadır.

Amerika menşeli çözümler üreten UTC firması NYSE:UTX kodu ile Amerika borsalarında işlem gören dev bir teknoloji firmasıdır.

Geniş ürün yelpazesi sizlerin yangın algılama, hırsız alarm, geçiş kontrol, analog ve IP CCTV gibi güvenlik ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için geliştirilmiştir.

UTC Fire & Security hem pazarın gereken ihtiyaçlarını hem de sizlerin önceliklerinizi önemsemekte ve bunlara uygun çözümler geliştirmektedir.

UTC Çözümleri 3 Ana Başlıkta Toplanmaktadır.

 • Yangın Algılama ve İhbar Çözümleri
 • CCTV Çözümleri
 • Kartlı Geçiş Çözümleri

1- Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

Hızlı kurulum ve devreye alma, kolay bakım ve göze çarpan modern tasarımı sayesinde 2X Serisi yangın panelleri teknik personelin, kurulum personelinin, mimarların ve yatırımcıların beğenisini kazanmaktadır.

Başlıca Özellikleri Aşağıda Sıralanmıştır:

 • Hızlı sistem kurulumu ve konfigürasyonu
 • Basit ve kullanışlı ön panel kontrolü
 • Artan otomatik programlama özelliği
 •  Son değişiklikleri geri alma özelliği
 •  Çevrim dışı programlama ve USB cihazına konfigürasyon dosyasını yükleyebilme
 • Kolay konfigüre edilebilen tercihli kartlar ve modüller
 • TCP/IP üzerinden uzaktan bakım ve hata tespit edebilme
 • 72 saate kadar standby süresi
 • Grafiksel EN54 uyumlu simge destekli LCD ekran
 • Kolay değiştirilebilen dil seçenekleri
 • Yüzey / gömme * / 19” rack* montaj
 • Tek panelli uygulamalardan küçük/orta ölçekli network gerektiren uygulamalara kadar üstün performans

Örnek Topoloji Aşağıdaki gibidir

ornek_topoloji

 

EN-54-13 sertifikasına sahip 2X Serisi yangın panelleri gelişmiş teknoloji ve kolay bakım
özelliklerini bünyesinde barındıran, yıllar boyunca bir uyum içerisinde ve arızasız çalışabilen tüm ilgili ürün grubu cihazları tarafından desteklenmektedir.

sensor

 

2- CCTV Çözümleri

UTC Truvision CCTV çözünleri IP ve analog çözümle sunmaktadır. NVR ürünleri IP video sistemleri için yönetim esnekliği sağlar ve günümüz ihtiyaçlarına yönelik idea çözümler sunmaktadır. Ancak pek çok işletme analog kameralar ve diğer izleme ekipmanlarına büyük yatırım yapmış olduğundan DVR ürün ailesi mevcutta kullanılan ürünlerle uyumlu çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

İster analog ister IP video sistemi kurmuş olun, TruVision™ Platform Çözümlerimi sisteminizi kesintisiz bir şekilde genişletmenize izin verir ve TruVision DVR 60 hibrit kayıt cihazı size analogdan IP’ye yumuşak bir geçiş yapma olanağı sunar.

Kayıt cihazı ürün ailesi herhangi bir IP networkten; yani bilgisayarlarınızınkullandığı tür bir ağdan dijital video ve kontrol verisi göndermesine olanak sağlar.

Video kayıt cihazlarımıza sahip olduğunuzda:

 1. Nerede olursanız olun, işletmenizi izleyebilirsiniz.
 2. Dijital ağlar güvenlik sisteminizi korumanızı sağlar
 3. Ölçeklenebilirlik asla geride kalmayacağınızı garanti eder
 4. En yüksek kaliteyi ve güvenilirliğe sahip olursunuz
 5. “Hibrit” teknoloji, mükemmel bir geçiş yapılmasını sağlar

cctv2cctv1 

 

3-Kartlı Geçiş Çözümleri

Sunucu, yazılım ve lisanslamanın olmadığı TruPortal, küçük-orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarının düşük bütçeler içinde kalarak sağlanmasına olanak tanır.

TruPortal, küçük ve orta ölçekli işletmelerin gereksinim duyduğu tüm ihtiyaçları sağlamakla birlikte günümüz teknolojisinin getirdiği birçok yeniliği de beraberinde sunmaktadır. TruPortal, sunucu kurulumlarına, işletim sistemi yazılımlarına ve lisanslara gerek duymamaktadır.

kartlı_gecis1

TruPortal platformu modüler bir sistem olarak tasarlanmıştır. Ana kontrol paneli üzerinde 2 kapı / 4 okuyucu kontrolör ünitesi, 4 giriş ve 2 çıkış ile yer almakta, proje kapsamına göre ilave modüllerle 64 kapıya kadar genişletilebilmektedir. Ana panelin haberleşme hattına bağlanan 2 kapı kontrol üniteleri ve giriş-çıkış modülleri sayesinde sistem orta ölçekli işletmelerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

kartlı_gecis_2

TruPortal platformu TruVision serisi dijital video kayıt cihazları ile TCP/IP üzerinden haberleşip, toplamda 16 kamerayı sisteme entegre etmenize olanak sağlar. Kameraları kart okuyucular ile ilişkilendirip yetkili/yetkisiz geçişleri iPad üzerinden izleyebilirsiniz. Ayrıca 1×1, 3×3 gibi bölünmüş video ekranları ile de canlı izleme yapabilir, PTZ kameranızı ekrandan kontrol edebilirsiniz.

kartlı_gecis_3