HPE Proliant & Blade Profesyonel Sunucuları

HPE Sunucu Sistemleri

DVA Telekom olarak tüm veri yükü ihtiyaçlarınız için sunucu sistemleri sunuyoruz. Sunduğumuz ürünler esnek, genişleyebilir ve HP markasının kendini tüm dünyada kanıtlamış yüksek performans kriterlerine sahiptir.

Ekibimiz, satış öncesi ve satış sonrası talepleriniz için desteğe hazırdır, uçtan uca sunucu beklentilerinizi tasarlamak ve kalite/fiyat performansı yüksek sistem mimarilerini kurmada sizlere tecrübemizi aktarabiliriz. IT hizmetlerinin sunumunu hızlandırmak ve performansı arttırmak için her zaman doğru iş yükü için doğru sistemler tercih edilmelidir.

Yeni nesil HPE Integrity Superdome X ve HPE Integrity NonStop X sunucuları ile x86 platformunda yüksek kullanılabilirlik, ölçeklenebilirlik ve performansı sunulmaktadır.

HPE ProLiant Gen9 ve HPE OneView otomasyon sadeliği ile Blade ve Rack/Tower sunucuların yönetim karmaşıklığını azaltın.

Maliyet, optimize edilmiş yeni HPE Cloudline bulut ile servis sağlayıcılarına özel açık kaynak ilkelerine göre hazırlanmış sunucu sistemlerini deneyin.

 • HPE Rack Tipi DL Sunucu Serisi

Proliant ürün gamının en yaygın ve beklentilere en esnek cevap veren ölçeklenebilir çözümler sunan sunucu ailesidir. İhtiyaca göre DL100, DL300, DL500 serisi olmak üzere geniş bir portföy sunmaktadır.

 • HPE Tower Tipi ML Sunucu Serisi

Proliant ürün gamının orta ölçekte kabin dışı ortamlar ve uzak ofisler için tasarlanmış sunucu ailesidir. İhtiyaca göre ML10, ML100, ML300 serisi olmak üzere geniş bir portföy sunmaktadır.

 • HPE SL Serisi Sunucuları

Proliant ürün gamının yüksek hesaplama yeteneği sunan ölçeklenebilir sunucu ailesidir. Üniversiteler, Üretim, Tasarım ve Medya sektörleri için uygundur.

 • HPE Blade Sunucular

Data center uygulamaları için alan, enerji, soğutma verimliliği ve yönetim kolaylığı sağlayan bir mimariye sahip ölçeklenebilir yüksek performanslı sunucu ailesidir. İhtiyaca göre BL400, BL600 ve BL800 serisi iş kritik sistem çözümleri sunar.

 • HPE Moonshot Sunucuları

Data center uygulamaları için tasarlanmış yüksek yoğunluklu enerji tasarrufu sağlayan sunucu ailesidir. 4.3U’luk enclosure içerisine 45 adet sunucu sığdırılabilen benzersiz bir altyapı sunar.

 • HPE OneView Yönetim Yazılımı

HPE OneView yönetim yazılımı ile HPE ProLiant sunucuları, HPE Blade System, HPE 3PAR StoreServ depolama ve HPE ConvergedSystem 700 platformlarını destekleyen tümleşik yönetim platformu sunar. OneView mimarisi sunucuları, depolama, ve ağlar arasında tek noktadan yönetimi için tasarlanmıştır.

HPE Veri Depolama Sistemleri

Firmaların veri miktarı her geçen gün artmaktadır, bu artışı aynı zamanda veri bütünlüğü olarak değerlendirdiğimizde Küçük, Orta ve Büyük ölçekli kurumlarda maliyet ve performans ön plana çıkmaktadır.

DVA Telekom olarak bu ihtiyaçlara yönelik satış öncesi ve satış sonrası profesyonel çözümler sunmaktayız. Temel olarak baktığımızda farklı veri tiplerinde yüksek performans sergileyebilen akıllı veri depolama sistemlerine eğilim olduğu görmekteyiz.

Kurumların öncelikleri farklılıklar göstermektedir ancak temel beklentilerini sıralamak gerekirse yüksek erişilebilirlik, yönetilebilirlik,  bulut mimari desteği, yüksek kalite/fiyat performansı ve esnek çevik altyapılar olarak sıralayabiliriz.

Geleneksel yapıların yerini yönetilebilir, verimli, yüksek performans sağlayabilen akıllı veri depolama ürünleri almaktadır. Özellikle farklı disk tiplerinin ( SATA, SAS, SSD ) kullanan teknolojilerini sunabilen, performans kaybı olmadan yazılan verinin tekilleştirmesini sağlayabilen depolama çözümleri tercih edilmektedir.

Son dönemde veri depolama üniteleri üzerinde sanallaştırma teknolojileri yoğun biçimde kullanılmaya başlanmıştır. Bu kapsamda donanım üreticileri farklı çözümler ile kendilerini farklılaştırmaktadır. Veri depolama üniteleri üzerindeki disklerin sanallaştırmasından veri depolama ünitelerinin sanallaştırılmasına kadar farklı çözümler sunulmaktadır. Veri depolama teknolojileri sürekli değişmekte ve gelişmektedir, yeni nesil teknolojiler ve sanallaştırma ile birlikte veri depolama tarafındaki beklentiler giderek artmaktadır.

DVA Telekom olarak Pazar lideri HP’nin veri depolama çözümlerinin satış öncesi, kurulum, entegrasyon ve satış sonrası destek hizmetlerini sunmaktayız.

 • HP MSA1040 Depolama Sistemi

Giriş seviyesinde konsolidasyon ve sanallaştırma ihtiyaçları için tasarlanmıştır.

 • HP MSA2040 Depolama Sistemi

Giriş ve Orta seviyesinde konsolidasyon ve sanallaştırma ihtiyaçları için tasarlanmıştır. Solid State Drive, Snapshot ve Volume Copy, Replikasyon, Şifrelenmiş Disk teknolojileri ile veri depolama ve veri güvenliği ihtiyaçlarında benzersiz bir deneyim sunar.

 • HP StoreVirtual 4000 Depolama Sistemi

Sanallaştırılmış altyapılar için tasarlanmış scale out mimarisi ile kapasite ve performansın aynı oranda büyüdüğü emsalsiz bir veri depolama çözümüdür.

 • HP 3PAR StoreServ Depolama Sistemi

Orta ölçekten büyük ölçeğe eşsiz mimari sunar. Blok, dosya ve nesne ihtiyaçlarını tek sistemden karşılar. Storage federation ile data taşıma kolaylığı, Aktif aktif kontroller mimarisi ile kesintisiz ölçeklenebilirlik sağlar. Uygun maliyete Kurumsal Özellikler ve Esneklik sunar. Otomatik DR yapılandırması tek adımda verilerinizi korur. Karışık iş yükü desteği konsolidasyon imkanlarını arttırır. Kalıcı Teknolojiler kullanım kolaylığı ve Tier1 dayanıklılığı sağlar. Endüstri lideri Thin Teknolojileri ile kapasite gereksinimlerini çok daha aza indirir.

 • HP StoreEasy Depolama Sistemi

StoreEasy ürün ailesi dosya ve uygulamalarınız için verimli, güvenli ve yüksek kullanılabilirlik sağlayan depolama çözümüdür.

HP Yedekleme Sistemleri

 • HP StoreOnce Yedekleme Sistemi

Micro seviyede tekilleştirme, global tekilleştirme çözümleri sunan disk tabanlı yedekleme sistemleridir. İhtiyaca göre 5.5TB dan 1.7PB’a kadar ölçeklenebilen benzersiz altyapılar sunar.

 • HP StoreEver Yedekeleme Sistemi

Uzun süreli veri saklama teknolojileri için vazgeçilmez ortam teyp sürücüleridir. Medya ve otomasyon konusunda profesyonel çözümler sunar.