MİSAFİRİNİZ CEP TELEFONU İÇERİĞİNİ ODASINDAKİ TV’YE NASIL AKTARIR?

Otelinizde konaklayan yerli veya yabancı misafirlerin çoğu cep telefonlarında birçok içerik barındırıyor (Youtube, Netflix, Spotify, GooglePlay, HBO, vb).

Otel sektöründe faaliyet gösterenler oalrak artık misafirin kendi içeriğini çeşitli şekillerde yanında taşıdığını biliyoruz: cep telefonu, tablet, laptop,vb. Bu yüzden, uzun zamandır PayTV gibi hizmetlerden kayda değer kazançlar sağlamak malesef mümükün değil.

Aslında bu trendi otellerin kendi avantajına kullanması mümkün. Cep telefonu, laptop, tablet gibi cihazların ekranları nispeten küçük. Örneğin, bir filmi bu ekran boyutlarında izlemek ile odadaki büyük ekrandan izlemek arasında kullanıcı deneyimi anlamında malum ciddi bir fark var.

Öyleyse bu durumda akla gelen ilk uygulama, misafir kendi cihazındaki içeriğini odadaki TV’ye nasıl kolayca aktarabilir? Bu otelinizin sağladığı faydalar açısından, rakiplerine kıyasla fark yaratabilecek bir özellik olabilir.

Peki bu teknik olarak mümkünmü? Evet bu teknolojiyi şu anda sorunsuz bir şekilde otelinizde hayata geçirebilirsiniz.

Bunun için otelinize bir IPTV altyapısı kurmanız gerekiyor.

Misafirinizin ise sadece TV’de kendisine sunulan barkodu cep telefonuna okutması yeterli. Sonrasında cep telefonundaki birçok içerik artık TV’den izlenebilir hale geliyor.

Aşağıdaki video, sistemin nasıl çalıştığını çok güzel özetliyor.

otel iptv
otel iptv